"چشمها را باید شست،جور دیگر نگریست"تابصیر بود.

موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


اعتراف انگلیس به تحقیر غرب توسط رهبرانقلاب در سازمان ملل
نویسنده : دیده بان
سه شنبه 31 شهریور 1394
با ایراد سخنرانی تاریخی و محكم حضرت آیت الله خامنه ای در مجمع عمومی سازمان ملل متحد كه در مقابل هجمه سیاسی و رسانه ای آمریكا و حمایت های نظامی آنها از عراق صورت می گرفت؛ هاوك وزیر امورخارجه انگلیس این نطق را سرتاسر تحریك و تحقیر غرب توصیف كرد. جو كلارك وزیر امورخارجه كانادا نیز این نطق را "ویران كننده" خواند.به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مركز اسناد انقلاب اسلامی، سخنرانی تاریخی آیت الله خامنه ای در بحرانی ترین سالهای جنگ تحمیلی درست زمانی انجام گرفت كه هجمه وسیعی با سردمداری آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران در جریان بود، حمایت های مستمر از رژیم صدام با صدور قطعنامه ۵۹۸ ادامه داشت و تبلیغات بسیار گسترده ای علیه انقلاب اسلامی در رسانه های غربی به راه افتاده بود.

در بعد نظامی نیز جنگ نفتكش ها به اوج خود رسیده بود و ایالات متحده با حمله به كشتی تجاری ایران، حمایت همه جانبه از رژیم صدام را (با وجود جنایت شیمیایی و حملات گسترده آنها به شهرها و غیر نظامیان ایران) در دستور كار داشت. در مقابل این جریان بود كه تصمیم به سخنرانی رئیس جمهور كشورمان در مجمع عمومی گرفته شد و با سخنرانی و استدلال های معقول آیت الله خامنه ای پاسخ محكمی به هجمه ها و اقدامات آمریكا داده شد و باعث رسوایی آمریكا و مزدورانش شد.

در روز ۳۰ شهریور ماه ۱۳۶۶، حضرت آیت الله خامنه‌ای (رئیس جمهور وقت)، برای شركت در چهل و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و سخنرانی در آن، تهران را ترك و عازم نیویورك شدند. این سفر هفت سال بعد از حضور محمدعلی رجائی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل صورت گرفت. در فاصله این سال‌ها آقای ولایتی به عنوان وزیر امور خارجه نماینده ایران برای حضور در اجلاس‌های سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل بودند. هیأت همراه ایشان را میرسلیم، مشاور عالی ریاست جمهوری، علیرضا معیری، معاون سیاسی نخست‌وزیر وقت، تشكیل می‌دادند.
سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان اولین رئیس‌جمهوری ایران در چهل و دومین مجمع عمومی سازمان ملل زمانی صورت گرفت كه جنگ تحمیلی به دغدغه اصلی نظام جمهوری اسلامی بدل شده بود و هجمه سیاسی و اقدامات نظامی بسیار سنگینی علیه كشورمان جریان داشت. ایالات متحده و همپیمانانش حضور خود در منطقه را افزایش داده و جنگ نفتكش‌ها با حمله مستقیم نیروهای آمریكایی به كشتی تجاری ایران به اوج خود رسیده بود.

قدرت های غربی و همپیمانان منطقه ای صدام خیال می كردند، جمهوری اسلامی ایران تحت فشار قرار گرفته و آماده پذیرش كامل شرایط آنها قرار دارد. در صورتی كه با پیروزی هایی كه نیرو های ایرانی در مقابل رژیم صدام به دست آورده بود، كشور های غربی بیش از پیش ناكام مانده بودند.

همین مسئله نیز سبب شده بود كشور های غربی اقدامات خود برای تسلیم ایران را افزایش دهند. لذا صدور قطعنامه ۵۹۸ و تلاش برای فشار همه جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران در راستای همین سیاست قرار داشت. همه اینها در حالی بود كه تمام جنایت های صدام در قطعنامه های كشور های غربی نادیده گرفته شده بود و كشورهای غربی با راه اندازی محاصره وسیع نظامی و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، حضور مستقیم و بعضا دخالت مستقیم نظامی عملا جبهه جدیدی را علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته بودند و عراق را در انجام جنایات كم نظیری مانند استفاده از سلاح های شیمیایی و حمله به شهرها و غیر نظامیان جری‌تر كرده بودند.

جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به سیاست های تبعیض آمیز كشور های غربی و حمایت مستمر آنها از صدام انتقاد های تندی بر علیه سازمان ملل انجام می داد و عملا تربیون سازمان ملل را رها كرده بود. با این اوصاف تصمیم حضور آیت الله خامنه ای در مجمع عمومی و ایراد سخنرانی در این مجمع برای مقابله با این جریان صورت گرفت. در حالی كه سبك سخنرانی ویژه رئیس جمهور كشورمان و استدلال های محكمی كه ارائه شد پاسخ محكمی به همه این هجمه ها بود. به بیان دیگر سخنرانی بلیغ و پرنكته آیت‌الله خامنه‌ای كه در میان حاضران و نیز رسانه‌های جهان بازتاب گسترده یافت و البته خشم محافل آمریكایی و صهیونیستی جهان را نیز بر انگیخت استدلال های معقول نظام جمهوری اسلامی در مقابل حملات رسانه ای و حمایت نظامی كشور های غربی به خصوص آمریكایی بود.

آیت الله خامنه ای سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل و حضور كشور های مخالف و معاند ایران اینگونه آغاز می كند: "خداوندا به نام تو آغاز می‌كنم و از تو هدایت و كمك می‌طلبم. زندگی و مرگ و نیاز و نیایش من متعلق به توست؛ تو خود روشنی و گیرایی سخن حق را به گفته‌هایم ببخش، و آن را پیك حقیقت بسوی صدها میلیون گوش و دلی قرار ده كه هم اكنون ملتهبانه آن را می‌طلبند، و بسوی صدها برابر كه در آینده چنین خواهند بود."

سپس آیت الله خامنه ای، بعد از نام و یاد آفرینشگر هستی برانبیای الهی با این جمله سلام می فرستد :"بارالها! درودی سپاسگزارانه از سوی من و ملتم به روان پیامبران بزرگ به ویژه ابراهیم و موسی و عیسی و محمّد صلوات‌اللَّه‌علیهم بفرست؛"و پس از آن، با روشنگری درباره ایران و انقلاب درخشان مردم مومن آن ، جهان بینی الهی انبیا را مورد تبیین قرار داده و نظام ظالمانه مادی جهان را به چالش می كشد.

دفاع اصولی و نفوذ كلام آیت الله خامنه ای در بحرانی ترین شرایط ایران و منطقه كه جهان را هم متاثر از خود كرده بود و اطلاع رسانی های آگاهانه و هوشیارانه از جنایات آمریكا در خلیج فارس، تاكید بر ناعدالتی های انجام شده در جنگ تحمیلی علیه ایران، ناتوانی شورای امنیت در مواجه با این جنایات از جمله مواردی بود كه از حضرت آیت الله خامنه ای رئیس جمهوری ایران مورد پیگیری و انتقاد قرار دادند. آیت‌الله خامنه‌ای از سكوت و حتی كمك‌های آشكار و نهان غرب به رژیم صدام پرده برداشته و رویكرد ناعادلانه و بی توجهی شورای امنیت را در محكوم كردن متجاوز، تقبیح كردند. آیت الله خامنه ای به درستی فرمودند: « ایران حداقل از شورای امنیت توقع داشت كه بی‌طرف بماند ».


آیت‌الله خامنه‌ای، صدام را به هیتلر تشبیه كردند و خواستار «استفاده از تجربه دادگاه نورنبرگ و طرح تنبیه عراق به عنوان متجاوز به منظور تضمین امنیت منطقه» شدند. ایشان ناتوانی شورای امنیت در محكومیت صدام در راه اندازی جنگ شهرها، جنگ های شیمایی و در شروع جنگ را علت موضع گیری خصمانه بسیاری از كشور ها از جمله آمریكا بر شمردند و فرمودند این تنها انتقاد از شورای امنیت نیست، بلكه «انتقاد از عملكرد سازمان ملل و یادآوری نقش شورای امنیت در حمایت از تجاوز عراق به خاك ایران» است. موضوعی كه به گوش جهانیان نرفت و بعدها خود را در جنگ كویت نشان داد.

بی سابقه ترین انتقادات در رابطه با ساختار شورای امنیت و سازمان ملل از نكات بسیار كلیدی سخنرانی ایشان بود. چرا كه در این سخنرانی حق وتو و عضویت دائم در شورای امنیت به عنوان دو تبعیض ناروای سازمان ملل معرفی شد. حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تقبیح دخالت آشكار شورای امنیت در جنگ تحمیلی اعلام كردند، بنای امنیتی كه با سیاست های شورای امنیت بنا شده، چیزی فراتر از كاخی پر زرق و برق ، اما مقوایی نیست.

مساله اسرائیل بخش دیگر سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود. آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند رژیم جعلی در كنار رژیمی همچون آفریقای جنوبی فاشیست (كه در آن زمان قوانین نژادپرستانه سختی را به اجرا گذاشته بود) قرار دارد.

برشمردن اقدامات آمریكا برای مقابله با ایران و درخواست اتحاد میان دولت‌های جهان سوم برای مقابله با نظام سلطه محور دیگر سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آن اجلاس بود.

آیت‌الله خامنه‌ای در طول سخنرانی هم تاكید خود بر مسائل فرهنگی را نشان دادند و بر مبارزه با فساد و حفظ بنیان خانواده و حراست از حقوق و ارزش‌های زن تاكید كردند.

از دیگر نكات بسیار مهم و سنجیده سخنان آیت الله خامنه ای تهدید آمریكا به اقدامات تلافی جویانه در رابطه با حمله آنها به كشتی باری ایران به بهانه مبارزه با مین ریزی در خلیج فارس بود.

همانطور كه مشاهده می‌شود، جرات و شجاعت سخنان ریاست جمهور ایران در تهدید آمریكا درست در مقطعی بود كه كشور های غربی و دولت های حامی صدام خیال می كردند جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار داده اند . موضع ایشان سبب تجلیل مقامات كشور و شادی ملت شد و روحیه رزمندگان را در جبهه ها ارتقاء داد.

این سخنان در بعد بین المللی نیز بی تاثیر نبود. هنگامی كه آیت الله خامنه ای از سیاست های آمریكا و علی الخصوص تجاوز آمریكا به كشتی باری ایران سخن می‌گفت، هاوك وزیر امورخارجه انگلیس این نطق را سرتاسر تحرك و تحقیر غرب توصیف كرد. جو كلارك وزیر امورخارجه كانادا نیز این نطق را "ویران كننده" خواند.

:: مرتبط با: امام خامنه ای , انقلاب اسلامی , سیاسی ,
:: برچسب‌ها: امام خامنه ای , سازمان ملل , سخنرانی , رئیس جمهور وقت ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
choc دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 10:03 ق.ظ
Hello! I just wanted to ask if you ever have any trouble
with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of
hard work due to no back up. Do you have any solutions
to stop hackers?
How did the Achilles tendon get it's name? شنبه 1 مهر 1396 02:05 ب.ظ
I will immediately clutch your rss as I can't to
find your email subscription link or newsletter service.
Do you have any? Kindly let me recognise so that I may subscribe.
Thanks.
How long does Achilles tendonitis last for? سه شنبه 28 شهریور 1396 12:22 ق.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get
three e-mails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
Many thanks!
What causes pain in the back of the heel? یکشنبه 5 شهریور 1396 08:46 ق.ظ
Hi there! This post couldn't be written much better!

Reading through this article reminds me of my previous roommate!
He continually kept preaching about this. I am going
to send this article to him. Pretty sure he'll
have a good read. Thank you for sharing!
What is distraction osteogenesis? سه شنبه 17 مرداد 1396 10:23 ق.ظ
It's the best time to make some plans for the future and it's
time to be happy. I've read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or advice.
Maybe you can write next articles referring to this article.
I want to read even more things about it!
How much does it cost to lengthen your legs? دوشنبه 16 مرداد 1396 04:17 ق.ظ
Hmm it looks like your site ate my first comment (it was
extremely long) so I guess I'll just sum it up what I
had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I'm still new to the whole thing.

Do you have any recommendations for beginner blog writers?
I'd really appreciate it.
How we can increase our height? شنبه 14 مرداد 1396 09:51 ب.ظ
Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple tweeks would really make
my blog jump out. Please let me know where you got your theme.

Many thanks
abusivespecies770.jimdo.com جمعه 13 مرداد 1396 01:19 ب.ظ
Great post. I am going through a few of these issues
as well..
What is distraction osteogenesis? یکشنبه 8 مرداد 1396 07:41 ق.ظ
Hey there, You've done an incredible job.
I'll certainly digg it and personally suggest to my friends.

I'm sure they'll be benefited from this site.
Foot Pain یکشنبه 8 مرداد 1396 02:45 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and
was curious what all is needed to get set up? I'm assuming having a blog like yours would
cost a pretty penny? I'm not very web savvy so I'm not 100% positive.

Any suggestions or advice would be greatly appreciated.

Appreciate it
Foot Issues یکشنبه 8 مرداد 1396 02:24 ق.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching
for مقر دیده بانی - اعتراف انگلیس به تحقیر غرب توسط رهبرانقلاب
در سازمان ملل
Foot Problems یکشنبه 8 مرداد 1396 01:12 ق.ظ
Very good info. Lucky me I came across your site by accident (stumbleupon).

I've book-marked it for later!
What do you do for Achilles tendonitis? شنبه 7 مرداد 1396 10:09 ب.ظ
I've learn some just right stuff here. Certainly worth bookmarking
for revisiting. I wonder how a lot attempt you set to create such a excellent informative website.
Can you grow taller with exercise? شنبه 7 مرداد 1396 09:48 ب.ظ
This page certainly has all the information and facts I needed concerning
this subject and didn't know who to ask.
How do you strengthen your Achilles tendon? شنبه 7 مرداد 1396 09:39 ب.ظ
Hi there, just became aware of your blog through Google,
and found that it's really informative. I'm gonna watch out for brussels.
I will be grateful if you continue this in future. Numerous people will
be benefited from your writing. Cheers!
How can I increase my height after 18? شنبه 7 مرداد 1396 09:24 ب.ظ
Hey just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running
off the screen in Chrome. I'm not sure if this is a format issue or something to do with web browser compatibility but I thought I'd post to let you
know. The style and design look great though! Hope you get the issue fixed
soon. Cheers
How did the Achilles tendon get it's name? شنبه 7 مرداد 1396 09:23 ب.ظ
WOW just what I was looking for. Came here by searching for How do you get taller?
Can you lose weight by doing yoga? شنبه 7 مرداد 1396 08:33 ب.ظ
Hi to every body, it's my first go to see of this web site; this website includes remarkable
and actually good information in support of readers.
How long will it take for my Achilles tendon to heal? شنبه 7 مرداد 1396 07:08 ب.ظ
I have read so many articles on the topic of the blogger lovers however this piece
of writing is actually a nice article, keep it up.
What is a heel lift? شنبه 7 مرداد 1396 06:53 ب.ظ
I pay a quick visit each day some blogs and websites to read posts, except this webpage provides quality based articles.
Foot Issues شنبه 7 مرداد 1396 02:41 ب.ظ
For most recent information you have to pay a visit world wide web and on internet I found this website as a best web
site for most up-to-date updates.
What causes burning pain in Achilles tendon? شنبه 7 مرداد 1396 02:38 ب.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was wondering
what all is required to get setup? I'm assuming having a blog like yours
would cost a pretty penny? I'm not very internet smart
so I'm not 100% certain. Any suggestions or advice would be
greatly appreciated. Many thanks
Foot Problems شنبه 7 مرداد 1396 12:38 ب.ظ
I'll right away take hold of your rss feed as I can't to find your e-mail subscription hyperlink or
e-newsletter service. Do you have any? Please let me know in order that I could subscribe.
Thanks.
What do eccentric heel drops do? شنبه 7 مرداد 1396 11:46 ق.ظ
Thanks very nice blog!
Can you grow taller with exercise? شنبه 7 مرداد 1396 11:35 ق.ظ
It's amazing to pay a visit this site and reading the views of all mates on the topic
of this post, while I am also eager of getting experience.
Why does it hurt right above my heel? شنبه 7 مرداد 1396 10:35 ق.ظ
Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?

I mean, what you say is fundamental and everything.
But just imagine if you added some great graphics or videos to give your
posts more, "pop"! Your content is excellent but with images and video
clips, this website could certainly be one of the best in its field.
Amazing blog!
Foot Problems شنبه 7 مرداد 1396 10:21 ق.ظ
Hi there, You've done a great job. I'll certainly digg it and personally recommend to my
friends. I am sure they'll be benefited from this website.
Foot Problems شنبه 7 مرداد 1396 09:20 ق.ظ
Excellent way of telling, and nice paragraph to get data about my presentation subject,
which i am going to deliver in school.
What is distraction osteogenesis? شنبه 7 مرداد 1396 09:08 ق.ظ
If you want to grow your experience just keep visiting this
website and be updated with the most up-to-date news update posted here.
What makes you grow taller during puberty? شنبه 7 مرداد 1396 08:04 ق.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account
it. Look advanced to far added agreeable from you!

By the way, how can we communicate?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
\"دیده بان \"میكوشد تا در عرصه جنگ نرم،سربازی باشد برای دفاع از فرهنگ تشیع و آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه وسكویی باشد برای رسیدن به \"بصیرت\"كه مقام معظم رهبری بارها به داشتن آن تاكید كرده . آری رسالت دیده بان سنگین است!خداوند بنده را یاری کند که از عهده این مهم برآیم.
به یاد دیده بانی که گلوله قناسه به میان ابروانش راه یافت ودر راه انجام تکلیف فی سبیل الله شهید شد.
مدیر وب سایت : دیده بان
نویسندگان
آرشیو مطالب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic