"چشمها را باید شست،جور دیگر نگریست"تابصیر بود.

موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


حضرت امام خمینی(ره): باید براى ادامه انقلاب اسلامى كوشش كنیم//دیده بان//
نویسنده : دیده بان
شنبه 16 بهمن 1389

در آستانه ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و سالروز بازگشت حضرت امام خمینى(ره) به ایران‏ فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینى(ره) درباره انقلاب و راهپیمایى ۲۲ بهمن به شرح ذیل است:حضور و آمادگى كامل مردم در راهپیمایى ۲۲ بهمن، دشمنان را شگفت‏زده مى‏كند.(۱)

دو ویژگى مهم انقلاب؛ اسلامى و مردمى‏بودن‏
این انقلاب ویژگیهاى بسیار مثبت داشت و دارد. این انقلاب از باب این‏كه یك انقلابى از خود ملت بوده است و مثل انقلابهاى دیگرى (نبود) كه اكثراً یا همه، انقلابِ ملت مستقیماً نبوده، بلكه گاهى حزبى در رأس بوده است و انقلاب كرده است و گاهى حكومتى بر حكومت دیگر قیام كرده است، بر ضد حكومت دیگر و او را سرنگون كرده است. انقلاب ایران نه مثل كودتاهاى دنیا است و نه مثل انقلابات دنیا، (بلكه) خودش یك انقلاب خاص است، انقلابى است از خود ملت با فریاد "اللَّه اكبر " و با فریاد جمهورى اسلامى. 

این دو خصوصیت كه یكى خود ملت در صحنه حاضر هست و بود و یكى این‏كه راه یك راه بود؛ یك راه اسلامى، این دو خصوصیت و دو ویژگى اسباب آن شد كه بعد از این‏كه این قدرتهاى شیطانى - كه در ایران هدایت مى‏شد و همه قدرتها هم در دنبال آن بودند - به شكست رسیدند، این طور نبود كه ملت كنار برود و بگوید كه ما رژیمى را كنار زدیم و حالا اشخاص خاصى در صحنه بیایند و كشور را اداره كنند. خود ملت در همه جا و در همه ارگانها حاضر بودند و تمام جهات انقلاب جوشیده از متن ملت بود.(۲)

بزرگترین ارزش انقلاب؛ اسلامى‏بودن‏
ملت ایران، خواهران و برادران عزیز مى‏دانند كه انقلاب عظیم ایران كه در نوع خود كم‏نظیر یا بى‏نظیر است، از ارزشهاى بزرگى برخوردار است كه بزرگترین آن، مكتبى‏بودن و اسلامى‏بودن آن است؛ همان ارزشى كه پیامبران عالیمقام در پى آن قیام نمودند.
باید ملت شریف كه چنین انقلابى بزرگ را نموده است، در ادامه آن هر چه بیشتر كوشا باشد و حضور خود را هر چه والاتر در صحنه اقامه عدل الهى به ثبت رساند. عزیزان من! باید بدانید كه ارزش انقلاب هر چه بیشتر باشد، فداكارى در راه تحقق آن ارزشمندتر و لازمتر است.(۳)


ایمان و عقیده؛ علت حضور ملت در صحنه‏
تاكنون هر چه بركات به این جمهورى اسلامى رسیده است و هر چه پیروزى نائل این ملت مظلوم - كه در طول تاریخ مظلوم بود - عاید شده است، از حضور ملت و همه قشرها است (كه) در صحنه‏اند و از این‏كه جمهورى اسلامى را از خود مى‏دانند، چنانچه از خودشان است. اسلام اختصاص به شخصى دون شخصى ندارد. اسلام، اسلام همه است و جمهورى اسلامى خدمتگزار به همه است و مال همه است.(۴) 

امروز بحمد اللَّه ملت ایران ملتى است مؤمن و رزمنده و داراى عقیده و جهاد براى عقیده است و مادامى كه این روح بزرگ در كالبد ملت ما است، از توطئه‏ها و كجرویها و سایر چیزهایى كه براى ملت ما بوده است و در پیش است، هراسى نیست. آن ملت باید از مشكلات هراس داشته باشد كه ایمان نداشته باشد. آن كه ایمان و عقیده دارد و بپاخاسته است كه جهاد كند در راه این ایمان و عقیده و اعتقاد به این دارد كه فداكارى در راه خداى تبارك و تعالى پیروزى است و رسیدن به مقام شهادت پیروزى دیگر است، یك همچو ملتى شكست ندارد. ملت امروز یكپارچه در صحنه است و مراقب؛ مراقب توطئه‏ها، مراقب تبهكاریها و به مجرد این‏كه احساس كند گروهى یا اشخاصى برخلاف آن مسیرى كه ملت دارد - كه آن مسیر انسانیت و مسیر حق است و مسیر جهاد براى ایمان و عقیده است - به مجرد احساس مخالفت اشخاص یا گروهها با این راه، خود ملت بدون این‏كه احتیاج به این داشته باشد كه كسانى ملت را دعوت بكند یا تجهیز بكند، خود ملت مجهز است و تمام ملت همه در صحنه حاضرند و ناظر اعمال اشخاص و ناظر اعمال گروهها و جبهه‏ها هستند و خودشان جوابگوى همه چیزهایى كه بر ضد این انقلاب مى‏خواهد شكل بگیرد، هستند و بحمد اللَّه احتیاج به این‏كه كسى آن‏ها را بسیج كند، ندارند. یك همچو ملتى است كه پیروزى نهایى را به دست مى‏آورد و هر چه شهید در این راه پیروزى مى‏دهد، مصمم‏تر مى‏شود و خستگى‏ناپذیر است.(۵)

حضور مردم در صحنه؛ از الطاف الهى‏
یكى از اركان پیروزى، حضور ملت در همه صحنه‏ها است.(۶) به راستى این حضور دائمى و خستگى‏ناپذیر در صحنه و آمادگى و فداكاریهاى خالصانه مردم دلیر ما براى هر مسلمانى غرورانگیز و براى جهانیان اعجاب‏آمیز است و مى‏توان گفت این هم یكى از الطاف الهى و بركات جنگ است كه این چنین مردم را به هم نزدیك و مهربان نموده و در غم و شادى یكدیگر شریك ساخته است.(۷)

حضور در صحنه؛ خنثى‏كننده توطئه‏ها
حضور شما در صحنه، امید این را مى‏دهد كه نه توطئه‏هاى داخلى موفق بشوند به آن طرحهاى شیطانى خودشان و نه هجوم خارجى بتواند به این ملت آسیب برساند. سرتاسر ایران ملتى است كه همان طور كه در اول نهضت، حاضر در صحنه بودند و با حضور خودشان بیمه كردند این كشور را و اسلام را، الآن هم در سرتاسر كشور، همه در صحنه حضور دارند.(۸)

حضور در صحنه؛ دوام انقلاب‏
(این انقلاب) یك انقلابى بود كه خود ملت انجام داد و قیام كرد و خود ملت هم از خودش دانست این انقلاب را - همان طورى كه اسلام را از خودش مى‏داند - و این اسباب این شد كه در سرتاسر كشور، خود ملت در همه حوایج اقدام كرد و حاضر در صحنه بود، بى‏تفاوت نبود، این طور نبود كه بعد از این‏كه انقلاب كردند، رها كنند و بروند سراغ كارشان، رها نكردند، در صحنه حاضر هستند و همین حضور است كه موجب این است كه آسیب نبیند این انقلاب. اگر انقلاب مال یك حزبى بود یا مال یك گروهى بود و مردم حاضر نبودند در صحنه، آن انقلاب دوام نداشت و همیشه باید با سرنیزه حفظش مى‏كردند.(۹)

حضور در صحنه؛ یأس و درماندگى دشمنان‏
حضور شما مردم عزیز و مسلمان در صحنه است كه توطئه‏هاى ستمگران و حیله‏گران تاریخ را خنثى مى‏كند، حضور شما در صحنه است كه گرد یأس و درماندگى بر چهره‏هاى منافقین و متحدان بى‏آبرویش مى‏پاشد. حضور شما مردم شجاع و با ایمان است كه خط اصیل اسلام را بر ایران و به امید خدا بر جهان حاكم خواهد نمود. حضور شما مردم مؤمن و از جان گذشته است كه روشنفكران غرب و شرق‏زده را براى همیشه رسوا مى‏كند. حضور شما در صحنه، تمام "من "ها و منیتهاى شیطانى را كوبیده و مى‏كوبد و "ما " و اخوت اسلامى را جایگزین آن نموده و مى‏نماید. حضور شما در صحنه به آمریكا و غرب و شرق و دنباله‏روهاى بى‏عقلشان هشدار داد كه این ما بودیم كه انقلاب نمودیم و این ما هستیم كه سرنوشت خود را خود تعیین مى‏نماییم و از كلمات بى‏محتواى شما گول نمى‏خوریم.(۱۰)

حضور در صحنه؛ با همان شوق اول نهضت‏
امروز ابرقدرتها، ملت حاضر در صحنه ما را متهم مى‏كنند كه از جمهورى اسلامى رو برگردانده و خسته شده‏اند. آنان ملت ایران را نشناخته‏اند و ناچار به دروغ‏پردازى پرداخته‏اند.(۱۱) 

آن‏ها كه خیال كردند یا تبلیغ مى‏كنند به این‏كه مردم دیگر در آن مسائل اسلامى و در جمهورى اسلامى سست یا بى‏تفاوت(اند و چنین تبلیغات مى‏كنند كه) مردم از جمهورى اسلامى رو برگردانده‏اند، این‏ها بیایند ببینند سرتاسر كشور اسلامى را، زن و مرد مسلمان این كشور را و زن و مرد تمام فرق مختلفه‏اى (را) كه در این كشور هست، تمام مسلمانها و كسانى كه از اقلیتهاى مذهبى هستند و پایبند به جمهورى اسلامى هستند، تمام این‏ها در سرتاسر كشور، با همان شور و شوقى كه در اول نهضت داشتند، امروز هم به همان نحو در ادامه نهضت شور و شوق دارند.(۱۲)

نقش حضور رهبرى دینى در استمرار انقلاب‏
چنانچه همه ما، همه شما، همه ملت و خصوصاً روحانیت و خطبا در صحنه نباشیم و حاضر نباشیم در قضایایى كه مى‏گذرد، مطمئن باشید كه با عدم حضور شما، به سر انقلاب آن خواهد آمد - و لو حالا در درازمدت هم باشد - كه بر سر مشروطه آمد. حفظ اسلام یك فریضه الهى است، بالاتر از تمام فرایض؛ یعنى هیچ فریضه‏اى در اسلام بالاتر از حفظ خود اسلام نیست. اگر حفظ اسلام جزء فریضه‏هاى بزرگ است و بزرگترین فریضه است، بر همه ما و شما و همه ملت و همه روحانیون، حفظ این جمهورى اسلامى از اعظم فرایض است. اگر بنا باشد كه روحانیون كنار بروند و همین گاهى با یك قلمى اشكالات را بگویند و در رفع اشكالات كوشش نكنند و خطبا در منابر خودشان، مسائل روز را فراموش كنند و مسائل انقلاب را فراموش كنند، این انقلاب صدمه خواهد دید. اسلام به دست روحانیون تا حالا زنده ماند(ه و) هیچ قشرى در این مسأله دخالت نداشته است، جز خود روحانیون و خطبایى كه در دنباله آن‏ها بودند. از صدر اسلام تا حالا، اسلام به دست این‏ها به اینجا رسیده است.
از این به بعد، هیچ عذرى نه من دارم و نه شما و نه هیچ روحانى و نه هیچ نویسنده و نه هیچ گوینده. باید ما براى ادامه این فریضه الهى، براى ادامه این انقلاب اسلامى و جمهورى اسلامى كوشش كنیم و كوششمان را افزون كنیم، براى این‏كه مخالفین ما، مخالفین اسلام كوشش‏شان را هر روز افزون مى‏كنند، هر روز توطئه‏هایشان را زیاد مى‏كنند. ما هم باید در مقابل آن‏ها هر روز كوششمان را، دفاع از حق و حقیقت را افزون كنیم.(۱۳)

اطمینان مى‏دهم‏ امروز دیگر همه ملت موظف است به وظیفه الهى كه در صحنه حاضر باشد. اگر غفلت كند از این باب، گرگها آن‏ها را خواهند خورد. باید در صحنه حاضر باشند.(۱۴) 

من به همه شماها و به همه ملت ایران اطمینان مى‏دهم مادامى كه شما توجهتان به اسلام است و مادامى كه خودتان در صحنه حاضر هستید، (پیروز مى‏باشید).(۱۵)

به خوبى مردم ایران پیدا نمى‏شود
مردم را در صحنه حاضر نگه دارید كه آنچه انقلاب و ایران را حفظ كرده حضور مردم در صحنه است. در تمام دنیا مردمى به خوبى مردم ایران پیدا نمى‏شود. امروز مردم پشتیبان انقلاب اسلامى و دولت هستند. پشتیبانى مردم از دولت به خاطر این است كه دولت را اسلامى مى‏دانند و مى‏دانند كه طرفدارى از دولت، طرفدارى از اسلام است. تنها به این خاطر است كه از دولت پشتیبانى مى‏كنند، این پشتیبانى را باید حفظ كنید.(۱۶)

اطمینان كامل دارم‏
اطمینان كامل دارم كه تمامى مردم در اصول همچون گذشته پشتیبان نظام و انقلاب اسلامى خود هستند كه علاوه بر دهها و صدها صحنه اعلام حضور و آمادگى خود، امسال نیز در راهپیمایى ۲۲ بهمن، حقیقت آمادگى كامل خویش را به جهانیان نشان داد(ه) و واقعاً دشمنان انقلاب را شگفت‏زده (مى‏كند) كه تا كجا حاضر به فداكارى‏اند. من در اینجا خود را شرمنده و كوچكتر از آن مى‏دانم كه زبان به وصف و تقدیر از آنان بگشایم. خداوند پاداش عظیم این همه اخلاص و رشد و بندگى را خواهد داد، ولى به آنان كه ناآگاهانه مردم شریف و عزیز ما را متهم به رویگردانى از اصول و انقلاب و روحانیت مى‏كنند، سفارش و نصیحت مى‏كنم كه در گفتار و كلمات و نوشته‏ها با دقت و مطالعه عمل كنند و برداشتها و تصورات نابجاى خود را به حساب انقلاب و مردم نگذارند.(۱۷)
۱) صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۲۸۶
۲) صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۱۸
۳) صحیفه امام، ج ۱۵، ص ۶۲
۴) صحیفه امام، ج ۱۷، صص ۱۱۹ - ۱۲۰
۵) صحیفه امام، ج ۱۴، صص ۴۸۲ - ۴۸۳
۶) صحیفه امام، ج ۱۷، ص ۳۲۲
۷) صحیفه امام، ج ۱۶، ص ۲۸۴
۸) صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۲۸۴
۹) صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۱۹
۱۰) صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۴۷۳
۱۱) صحیفه امام، ج ۱۶، ص ۵۲۱
۱۲) صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۲۸۴
۱۳) صحیفه امام، ج ۱۵، صص ۲۲۹ - ۳۳۰
۱۴) صحیفه امام، ج ۱۵، ص ۴۱۶
۱۵) صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۲۴
۱۶) صحیفه امام، ج ۱۷، ص ۴۵۳
۱۷) صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۲۸۶ 


:: مرتبط با: انقلاب اسلامی , سیاسی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 20 بهمن 1389 03:43 ق.ظ
انقلاب هایی به رنگ انقلب خمینی به ژا شده اند.وحال امام خمینی را بیشتر میشناسیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
\"دیده بان \"میكوشد تا در عرصه جنگ نرم،سربازی باشد برای دفاع از فرهنگ تشیع و آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه وسكویی باشد برای رسیدن به \"بصیرت\"كه مقام معظم رهبری بارها به داشتن آن تاكید كرده . آری رسالت دیده بان سنگین است!خداوند بنده را یاری کند که از عهده این مهم برآیم.
به یاد دیده بانی که گلوله قناسه به میان ابروانش راه یافت ودر راه انجام تکلیف فی سبیل الله شهید شد.
مدیر وب سایت : دیده بان
نویسندگان
آرشیو مطالب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic