"چشمها را باید شست،جور دیگر نگریست"تابصیر بود.

موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


زن غربی را آزاد کنید //دیده بان//
نویسنده : دیده بان
شنبه 7 خرداد 1390
   وقتی به زندگی زن غربی نگاه میکنیم ذره ای از کرامتی که دین اسلام برای زن قرار داده است نمیبینم.غرب که همیشه فریادگر دفاع از حقوق زن میباشد وبا پرچم فیمینست(برابری حقوق زن ومرد) به دفاع از حقوق زن میپردازد ولی با مطالعه زندگی لجام گسیخته زن در غرب در میابیم که فرمولی که باعث از بین رفتن کرامت زن شه همین فیمینیست هست.
برای اینکه بتوانیم زندگی زن را به درستی تعریف کنیم تا مبطل فرمولهای غربی باشد نگاهی میاندازیم به زندگی اسوه زنان عالم ،مادری که همسر نمونه بود ودختری بود در حد مادر.


گزیده‌ای از فرمایشات مقام معظم رهبری را كه  در وصف حضرت زهرا (س)در دیدارهای گوناگون بیان داشته‌اند، تقدیم می‌كنیم
       .
..

* ساده زیستی
«ساده زیستی دختر پیامبر یك نمونه برای زنان امروز جامعه ماست. ما روحیه مصرف گرایی را كنار بگذاریم و در زندگی به حد لزوم اكتفا كنیم و از افراط بپرهیزیم و آرزوهای حقیر و كوچك را فدای ارزش‌های بزرگ بكنیم؛ نمونه كامل آن را در زندگی فاطمه زهرا (علیهاالسلام) می‌توان در تاریخ مشاهده كرد. جهیزیه دختر پیامبر، فقیرانه ترین جهیزیه‌ای بود كه در آن روز در بین مردم رایج بود.» (1364/11/4)

* ازدواج فاطمه زهرا
«بگذارند ازدواج برای دختر مسلمان و زن جوانی كه در محیط اسلامی است، مثل ازدواج فاطمه زهرا(علیهاالسلام) باشد؛ ازدواج با پیوند عشقی معنوی و الهی و جوششی بی نظیر میان زن و مرد مؤمن و مسلمان، و همكاری و همسری به معنای واقعی بین دو عنصر الهی و شریف، اما بیگانه از همه تشریفات و زر و زیورهای پوچ و بی محتوای ظاهری.» (1368/10/26)

* عظمتی در حد پیامبر
برای انسان‌های كوچكی مثل من، خیلی دشوار است كه بخواهند (و لو از دور) درباره آن عظمت سخن بگویند. ما یك چیز و یك خیال و یك تصویر و یك نقش در ذهنمان می‌گذرانیم، این كجا، و واقعیت‌ها ‌و حقیقت‌ها ‌كه بسی عظیم‌تر از ذهن ماست، كجا؟ واقعاً دختر پیامبر (صلی ا... علیه وآله) معمای ناگشوده ذهن بشر و معارف بشری است....
چند نمونه بسیار نادر وجود دارد كه از حد توصیف و بیان بالاترند و یكی از این‌ها ‌فاطمه زهرا (علیهاالسلام) است. فقط با پیامبر (صلی ا... علیه وآله) و با امیرالمؤمنین می‌شود او را مقایسه كرد.» (1369/10/17)

* انسان كامل
«پیامبر عظیم الشأن اسلام با این اعتقاد كه فاطمه زهرا (علیهاالسلام) نمونه یك انسان كامل است، بر دست او بوسه می‌زد و این امر نباید یك مسأله عاطفی در نظر گرفته شود. نگرش اسلام به زن از باب تكامل معنوی و انسانی اوست و در بررسی‌های مربوط به فرهنگ مسائل اجتماعی و پرورش علمی زنان باید بر این اساس عمل شود.» (1370/10/4)

* مصحف فاطمه
«در روایت دیگری از امیرالمؤمنین (علیه السلام) نقل شده است كه فاطمه زهرا (علیهاالسلام) به ایشان می‌گوید: ملائكه می‌آیند، با من سخن می‌گویند و مطالبی را به من می‌گویند. امیرالمؤمنین (علیه السلام) به ایشان می‌گویند: وقتی صدای ملك را شنیدی، به من بگو تا من بنویسم آن چه را كه تو می‌شنوی. و امیرالمؤمنین (علیه السلام) نوشت آن چه را كه ملائكه به فاطمة الزهرا (علیهاالسلام) املا می‌كردند، و این یك كتابی شد كه در نزد ائمه (علیهم السلام) بوده و هست.
در روایات متعدد آمده كه ائمه(علیهم السلام) برای مسائل گوناگون خود، به «مصحف فاطمه» مراجعه می‌كردند. بعد امام (علیه السلام) می‌فرمایند: «انه و لیس فیها حلال و حرام»؛ در این كتاب، احكام نیست، حلال و حرام نیست. «فیها علم ما یكون»؛ اما همه حوادث جاری بشری، در دوران‌های آینده، در این كتاب هست. این چه دانش والایی است؟ این چه معرفت و حكمت بی نظیری است كه خدای متعال به یك زن در سنین جوانی می‌بخشد؟ این مقام معنوی حضرت زهرا (علیهاالسلام) است. این مسائل معنوی تا حدود زیادی به فضایل عملی ارتباط پیدا می‌كند. ارتباط پیدا می‌كند به آن چه از تلاش فاطمه زهرا (علیهاالسلام) ناشی می‌شود.» (1371/9/25)

* عبادت فاطمه
«عبادت فاطمه زهرا (علیهاالسلام) یك عبادت نمونه است. «حسن بصری» كه یكی از عبّاد و زهّاد دنیای اسلام است، درباره فاطمه زهرا(علیهاالسلام) می‌گوید: به قدری دختر پیغمبر (صلی ا... علیه وآله) عبادت كرد و در محراب عبادت ایستاد كه «تورّمت قدماها»؛ پاهای آن بزرگوار از ایستادن در محرابِ عبادت ورم كرد.» (1371/9/25)

* فصاحت و بلاغت
آن خطبه‌ای كه فاطمه زهرا(علیهاالسلام) در مسجد مدینه، بعد از رحلت پیغمبر (صلی ا... علیه وآله)، ایراد كرده است، خطبه‌ای است كه به گفته علامه مجلسی، بزرگان فُصَحا و بُلغا و دانشمندان باید بنشینند كلمات و عبارات این خطبه را معنی كنند. این قدر پر مغز است.
از لحاظ زیبایی هنری، این سخن فاطمه زهرا(علیهاالسلام) مثل زیباترین و بلندترین كلمات نهج البلاغه و در حد سخنان امیرالمؤمنین (علیه السلام) است.
آن عبادتش، این فصاحت و بلاغتش، این فرزانگی و دانشش، این معرفت و حكمتش، آن جهاد و مبارزه‌اش، آن رفتارش به‌عنوان یك دختر، آن رفتارش به‌عنوان یك همسر، آن رفتارش به‌عنوان یك مادر، آن احساساتش به مستمندان... این شخصیت جامع الاطراف فاطمه زهرا (علیهاالسلام) است. این الگوست؛ الگوی زن مسلمان این است.» (1371/9/25)

* همسرداری فاطمه
«امیر المؤمنین (علیه السلام) یك وقتی درباره فاطمه زهرا (علیهاالسلام) فرمود: «ما اغضبتنی و لا خرجت من امری»؛ یك بار این زن در طول دوران زناشویی مرا به خشم نیاورد، یك بار از دستور من سرپیچی نكرد.
فاطمه زهرا (علیهاالسلام) با آن عظمت و جلالت، در محیط خانه یك همسر است؛ یك زن است همان طور كه اسلام می‌گوید. [و] در محیط علم یك دانشمند والاست.»(1371/9/25)

* تسلیم محض خدا
«بعد از مقامات معنوی و مراتب روحانی فاطمه زهرا علیهاالسلام كه ماها قادر نیستیم آن‌ها را درست بفهمیم، خصوصیت عملی آن بزرگوار این بود كه در همه شرایط، تسلیم محض حكم الهی و راه خدا بود. همین تسلیم محض بود كه در طول تاریخ اسلام، از این بزرگوار یك مجاهد بی نظیر و یك پرچم مظلومیت و حقانیت به وجود آورد. تا امروز هم این پرچم برافراشته است و روز به روز مكانت آن موجود عالی قدر افزوده شده است

* مجمع خوبی‌ها
«در زندگی معمولی این بزرگوار، یك نكته مهم است و آن جمع بین زندگی یك زن مسلمان در رفتارش با شوهر و فرزندان و انجام وظایفش در خانه از یك طرف و بین وظایف یك انسان مجاهدِ غیور خستگی ناپذیر در برخوردش با حوادث سیاسی مهم بعد از رحلت رسول اكرم(ص) كه به مسجد می‌آید و سخنرانی و موضعگیری و دفاع می‌كند و حرف می‌زند و یك جهادگر به تمام معنا و خستگی ناپذیر و محنت پذیر و سختی تحمل كن است. از طرف دیگر، همچنین از جهت سوم، یك عبادتگر و به‌پادارنده نماز در شب‌های تار و قیام كننده لله و خاضع و خاشع برای پروردگار است و در محراب عبادت، این زن جوان مانند اولیای كهن الهی، با خدا راز و نیاز و عبادت می‌كند.
این سه بعد را با هم جمع كردن، نقطه درخشان زندگی فاطمه زهرا علیها السلام است. آن حضرت این سه جهت را از هم جدا نكرد. بعضی خیال می‌كنند انسانی كه مشغول عبادت می‌باشد، یك عابد و متضرع و اهل دعا و ذكر است و نمی‌تواند یك انسان سیاسی باشد. یا بعضی خیال می‌كنند كسی كه اهل سیاست است چه زن و چه مرد و در میدان جهاد فی سبیل ا... حضور فعال دارد اگر زن است، نمی‌تواند یك زن خانه با وظایف مادری و همسری و كدبانویی باشد و اگر مرد است نمی‌تواند یك مرد خانه و دكان و زندگی باشد. خیال می‌كنند این‌ها با هم منافات دارد؛ در حالی كه از نظر اسلام، این سه چیز با یكدیگر منافات و ضدیت كه ندارد، در شخصیت انسان كامل، كمك كننده هم است

* قله بشریت
فاطمه زهرا(س) در قله بشریت قرار دارد و كسی از او بالاتر نیست و می‌بینیم كه آن بزرگوار به‌عنوان یك بانوی مسلمان، این فرصت را یافت كه خودش را به این اوج برساند. پس، فرقی بین مرد و زن نیست و به خصوص شاید از همین جهت هم است كه خدای متعال در قرآن كریم، آن وقتی كه راجع به نمونه انسان‌های خوب و نمونه انسان‌های بد مثال می‌زند، مثال را در هر دو مورد از زن انتخاب می‌كند. یك مورد زن فرعون و در مورد دیگر، همسر نوح و لوط را مثال می‌زند

:: برچسب‌ها: حضرت فاطمه زهرا(س) , مقام معظم رهبری , امام خامنه ای ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
How can I increase my height after 18? سه شنبه 4 مهر 1396 09:23 ب.ظ
Thanks for one's marvelous posting! I certainly enjoyed reading
it, you will be a great author.I will ensure that I bookmark your blog and will eventually come back sometime soon. I want to
encourage you to definitely continue your great job, have a nice morning!
How you can increase your height? دوشنبه 27 شهریور 1396 02:16 ب.ظ
You have made some good points there. I looked on the web to learn more about the issue and found most individuals
will go along with your views on this website.
What causes burning pain in Achilles tendon? سه شنبه 17 مرداد 1396 12:54 ق.ظ
Hello there! This is kind of off topic but I need
some guidance from an established blog. Is it tough to set up your own blog?
I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start.
Do you have any tips or suggestions? With thanks
What is the Ilizarov method? جمعه 6 مرداد 1396 02:56 ب.ظ
I am not sure where you're getting your information, but good topic.
I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for fantastic information I was looking for this information for my mission.
louveniaalstrom.weebly.com یکشنبه 21 خرداد 1396 11:03 ق.ظ
Paragraph writing is also a fun, if you be familiar with afterward you can write otherwise it is
complicated to write.
jemmakann.weebly.com یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 04:22 ب.ظ
It's hard to find knowledgeable people about this topic, but you sound
like you know what you're talking about! Thanks
http://blog.yam.com/shoelifts/article/51693334 جمعه 29 اردیبهشت 1396 05:59 ق.ظ
Hi my loved one! I wish to say that this article is amazing, nice written and include
approximately all important infos. I'd like to peer
extra posts like this.
arlynerieve.hatenablog.com جمعه 22 اردیبهشت 1396 06:46 ق.ظ
I visited multiple web sites except the audio feature for audio songs existing at
this site is genuinely superb.
manicure پنجشنبه 31 فروردین 1396 02:21 ب.ظ
I'm really loving the theme/design of your site.
Do you ever run into any internet browser compatibility problems?

A small number of my blog audience have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome.
Do you have any advice to help fix this issue?
BHW چهارشنبه 30 فروردین 1396 08:52 ق.ظ
Hi there, the whole thing is going nicely here and ofcourse every one is sharing
data, that's truly fine, keep up writing.
BHW سه شنبه 29 فروردین 1396 02:45 ق.ظ
Right here is the perfect blog for everyone who wants to understand this topic.
You know so much its almost hard to argue with you (not that I personally would want
to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a topic that has been written about
for ages. Excellent stuff, just great!
BHW دوشنبه 28 فروردین 1396 08:31 ب.ظ
It's the best time to make some plans for
the future and it's time to be happy. I have read this post and if I could I want to suggest you few
interesting things or suggestions. Maybe you could write next articles referring to this
article. I want to read even more things about it!
BHW پنجشنبه 24 فروردین 1396 09:12 ق.ظ
You need to be a part of a contest for one of the most useful blogs on the internet.

I am going to recommend this web site!
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 08:54 ق.ظ
I get pleasure from, result in I found just what
I used to be having a look for. You've ended my 4
day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
سعید چهارشنبه 18 خرداد 1390 05:56 ب.ظ
باسلام وبلاگ زیبا ومفیدی دارین استفاده کردیم ممنونم
حی علی الجهاد دوشنبه 16 خرداد 1390 01:04 ق.ظ
بسیار عالی

مطلب كامل و جامعی بود ممنون
mahsa شنبه 14 خرداد 1390 02:58 ق.ظ
vagean klam ishon noor ast.chon dar in ja khob be shakhsiyat hazratedakhtand.
zahra par
ازغدی سه شنبه 10 خرداد 1390 06:17 ب.ظ
موج وبلاگی زن غربی را آزاد کنید سه شنبه 10 خرداد 1390 05:08 ب.ظ
از اینکه به موج پیوستید ممنونیم
ازغدی یکشنبه 8 خرداد 1390 07:41 ق.ظ
http://diideban.mihanblog.com/post/23

به موج وبلاگی بپیوندید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
\"دیده بان \"میكوشد تا در عرصه جنگ نرم،سربازی باشد برای دفاع از فرهنگ تشیع و آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه وسكویی باشد برای رسیدن به \"بصیرت\"كه مقام معظم رهبری بارها به داشتن آن تاكید كرده . آری رسالت دیده بان سنگین است!خداوند بنده را یاری کند که از عهده این مهم برآیم.
به یاد دیده بانی که گلوله قناسه به میان ابروانش راه یافت ودر راه انجام تکلیف فی سبیل الله شهید شد.
مدیر وب سایت : دیده بان
نویسندگان
آرشیو مطالب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic