"چشمها را باید شست،جور دیگر نگریست"تابصیر بود.

موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


ظهورنزدیك‌است‌یاانتخابات!
نویسنده : دیده بان
یکشنبه 21 فروردین 1390
این روزها، تهیه یك فیلم به اصطلاح مستند با عنوان «ظهور نزدیك است» و توزیع رایگان و گسترده آن در سطح كشور- سی دی- به یكی از مسائل بحث انگیز تبدیل شده است.
http://4.bp.blogspot.com/_u_CHvjCG7x8/S5GKx10tifI/AAAAAAAAACg/PqC-Rgu7-h0/s400/%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D8%B9%D8%AA%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C.jpg
این فیلم كه دست اندركاران تهیه و تولید آن كوشیده اند نام و نشان و رد پای مشخصی از خود باقی نگذارند- و البته كیهان از هویت و انگیزه آنان باخبر است- از یكسو با مخالفت شدید و هشدار مراجع عظام تقلید و عالمان و كارشناسان برجسته دینی روبرو شده است و از سوی دیگر زمینه ای برای سوءاستفاده دشمنان فراهم آورده است. در پی توزیع گسترده سی دی های این فیلم، مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در یك نشست علمی تخصصی و با حضور اساتید برجسته از جمله حضرت آیت الله طبسی به نقد مستند و عالمانه آن پرداخته و نشان داده است تهیه كنندگان این فیلم به اصطلاح مستند تا چه اندازه از آموزه های اسلامی دور و بی خبر- و یا، باخبر و خدای نخواسته فتنه گر- بوده اند. این مركز تخصصی در حوزه علمیه قم، اگرچه مانند تهیه كنندگان «ظهور نزدیك است» بودجه های كلان و بی حساب و كتاب در اختیار ندارد ولی امید است سی دی نشست تخصصی مورد اشاره را در همان حد و اندازه بضاعت خود كه می دانیم اندك است، تكثیر كرده و توزیع كند، تا خیل عظیم حزب الله كه علی رغم تهی دستی، هیچگاه آبروی فقر و قناعت را نبرده اند، بازتولید و توزیع بعدی آن را با بضاعت نفر به نفر خود برعهده بگیرند.

این یادداشت اما، نگاه دیگری به ماجرا دارد و هر چند ترجیح می دهد انگیزه تهیه كنندگان فیلم «ظهور نزدیك است» را دغدغه امام زمانی(عج) آنها و «شوق ظهور» تلقی كند ولی برخی از شواهد و قرائن موجود، نه فقط جایی برای خوش بینی باقی نمی گذارد، بلكه متاسفانه این احتمال را قوت می بخشد كه فیلم یاد شده یك ترفند تبلیغاتی است و با هدف زمینه سازی انتخاباتی برای یك جریان منحرف سیاسی تولید و توزیع شده است. جریان مرموز و مشكوكی كه چندان ناشناخته نیست و طی سال های اخیر، بارها از نام مبارك مراد غایبمان، حضرت بقیه الله الاعظم-ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- سوء استفاده كرده و می كند و دراین باره گفتنی هایی هست؛

1-از حضرت امیر علیه السلام است كه «باطل از هر چیز دیگری به حق شبیه تر است» و اساساً اگر حق و باطل همانگونه كه هستند ارائه می شدند، هیچكس به اشتباه دچار نمی شد. ولی به قول حضرت(ع)، فتنه انگیزان، اندكی از حق و بخشی از باطل را درهم می آمیزند و چنین است كه بدعت ها را شكل می دهند، فتنه ها بر پا می كنند و نهایتاً گمراهی می آفرینند. (خطبه05 نهج البلاغه). در سی دی موسوم به «ظهور نزدیك است» نمونه های فراوانی از اینگونه آمیختگی حق و باطل به چشم می خورد كه با توجه به نوع این آمیختگی ها به سختی می توان احتمال تصادفی بودن آنها را باور كرد!

2- با توجه به نكته مورد اشاره، در پی آن نیستیم كه همه آنچه در سی دی یاد شده آمده است را نفی كنیم، بلكه سخن از آمیختگی حق و باطل در میان است و فتنه و بدعتی كه این آمیختگی می تواند در پی داشته باشد. به عنوان مثال، دراین باره كه آیا «ظهور نزدیك است»؟ باید گفت؛ براساس آموزه های اصیل اسلامی، منتظران امام عصر- ارواحنا له الفداء- نه فقط در فلان سال و فلان دوره، بلكه هر صبح و شام- صباحاً و مسائاً- در انتظار ظهورند و منتظر واقعی و راستین باید كه از همه آلودگی ها، گناهان و دلبستگی های این جهانی دور بوده و هر صبح و شام، ظهور حضرتش را چشم به راه باشد. بنابراین، سخن درباره نزدیكی ظهور نیست كه آرزوی همگان است، بلكه بنا به دلایل بسیار روشن دینی و عقلی تعیین وقت ظهور- توقیت- و نیز انطباق شخصیت های یاد شده در احادیث و روایات با شخصیت های حاضر در هر عصر و زمان، منع شده است، نه آن كه چنین آرزو و احتمالی در میان نباشد، مگر نه این كه همه مردم ایران و شیعیان جهان از ژرفای دل آرزو می كردند و براین باور بودند و بودیم كه حضرت امام راحل(ره) پرچم انقلاب را به دست صاحب اصلی آن می سپارند و بعد از رحلت ایشان در این آرزو به سر می بریم و با تمام وجود از خدای مهربان می خواهیم كه این مهم به دست مبارك رهبر معظم انقلاب به انجام برسد.

3- گفتنی است در طول تاریخ نه یك بار و دوبار، بلكه بارها اتفاق افتاده است كه برخی از شخصیت ها را با شخصیت هایی كه از آنها در احادیث و روایات به عنوان شخصیت های زمان ظهور یاد شده است، انطباق داده اند و این انطباق دادن ها برای جهان اسلام و عالم تشیع بی هزینه و خالی از آسیب نیز نبوده است. به عنوان یك نمونه نزدیك؛ در سال های اولیه جنگ تحمیلی از برادر عزیزمان سردار رحیم صفوی با عنوان شعیب بن صالح و یكی از سرداران سپاه امام زمان
- ارواحنا له الفداء- یاد می كردند و مدتی بعد آیت الله هاشمی رفسنجانی را شعیب بن صالح نامیدند و... درباره «سفیانی»، «سید یمنی»، «دجال» و برخی دیگر از شخصیت های زمان ظهور نیز نمونه هایی از این دست را می توان در تاریخ مكتوب- و نه حتی شفاهی- ملاحظه كرد. نمونه هایی كه در زمان خود، باورهای كاذبی را در برخی از اذهان شكل دادند و بعضاً نیز بی آسیب نبوده اند.

4- تهیه كنندگان سی دی موسوم به «ظهور نزدیك است» بیشترین تلاش خود را به انطباق شخصیت «شعیب بن صالح» با آقای دكتر احمدی نژاد اختصاص داده اند كه صرفنظر از شخصیت مردمی و قابل احترام آقای احمدی نژاد باید گفت:

الف: بررسی ها و تحقیقات مستند اسلام شناسان و عالمان برجسته دینی نشان می دهد در مجموعه احادیث و روایات، فقط 71 حدیث درباره «شعیب بن صالح» نقل شده است كه غیر از 3 روایت، بقیه از طریق علمای عامه و اهل سنت روایت شده. و از 3 حدیثی كه راویان شیعه نقل كرده اند، دو حدیث، فاقد رجال معتبر و اهل ثقه است و تنها یك حدیث كه از حضرت امام رضا علیه السلام نقل شده مورد پذیرش قرار گرفته كه در آن روایت نیز فقط به نام شعیب بن صالح و این كه از یاران حضرت امام زمان- ارواحنا له الفداء- و از طایفه «بنی تمیم» است، اشاره شده و دیگر هیچ! (از تحقیقات مستند مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با ذكر اسناد مربوطه). اكنون باید پرسید ویژگی ها و خصوصیاتی را كه تهیه كنندگان سی دی «ظهور نزدیك است» به شعیب بن صالح نسبت داده و آن را در انطباق با آقای احمدی نژاد می دانند، از كجا آورده اند؟!

ب: بر فرض كه آنچه در روایات غیرمعتبر درباره خصوصیات شعیب بن صالح آمده است، صحت داشته باشد! در این حالت، پرسش بعدی آن است كه چه رابطه و مشابهتی میان ویژگی های «شعیب بن صالح» و «آقای احمدی نژاد» وجود دارد؟

تهیه كنندگان فیلم به اصطلاح مستند «ظهور نزدیك است» برای انطباق این خصوصیات به استدلال های دم دستی و متأسفانه بی پایه و اساسی متمسك شده اند. به عنوان مثال می گویند در روایات - همان روایات كه شرح آن گذشت- آمده است كه شعیب بن صالح یك فرمانده نظامی است و برای انطباق این ویژگی با آقای دكتر احمدی نژاد، استدلال می كنند كه ایشان هم در جنگ تحمیلی حضور فعال داشته است! و یا وقتی در روایات مورد اشاره، شعیب بن صالح را با دكتر احمدی نژاد همنام نمی بینند، به این تفسیر من درآوردی متوسل می شوند كه «شعیب» در لغت، مصغر - كوچك شده- كلمه «شعب» است و شعب به معنی مردم و خلق است و از آنجا كه آقای احمدی نژاد یك رئیس جمهور مردمی است، بنابراین باید همان شعیب بن صالح باشد! این تفسیر به رای در حالی است كه حتی در تفسیر آیات شریف قرآن نیز، ظاهر آیه، «سندیت» و «حجیت» دارد و كسی نمی تواند مفهوم و تفسیری را به آن نسبت بدهد كه باظاهر آیه، مغایرت داشته باشد. بنابراین اگر مقصود از شعیب بن صالح، همان آقای احمدی نژاد بود باید نام ایشان در روایت می آمد و حال آنكه نام آقای احمدی نژاد «محمود» است و نام پدر مرحوم ایشان نیز «صالح» نبوده است. مطابق فرمول من درآوردی تهیه كنندگان سی دی یاد شده می توان گفت «سید» در لغت به معنی «آقا» است. آیا با این حساب می توان نتیجه گرفت كه مثلاً «سید یمنی» ذكر شده در روایات ظهور، می تواند «سید» به معنای «از نسل رسول خدا(ص)» نباشد؟!... و قس علیهذا... این چه نوع استدلالی است؟!

گفتنی است در روایات ظهور نام خاص «سید خراسانی» و «سید یمنی» نیامده است و تنها به این كه آن دو بزرگوار از نسل رسول خدا(ص)- سید- و از اهالی «خراسان» و «یمن» هستند اشاره شده و این دو فقره با «شعیب بن صالح» كه نام ایشان آمده است- البته براساس همان روایات كه به آن اشاره شد- متفاوت است.

5- در سی دی «ظهور نزدیك است» با همان استدلال كذایی از «ملك عبدالله» پادشاه اردن به عنوان «سفیانی» یاد شده است كه دشمن قهار حضرت صاحب الزمان- ارواحنا له الفداء- است و مطابق روایات معتبر اساساً برای جنگ با آن حضرت خروج می كند.
خب! حالا باید از تهیه كنندگان سی دی «ظهور نزدیك است» پرسید؛ در كجای روایات آمده است كه «شعیب بن صالح» از «سفیانی» برای حضور در جشن های نوروزی دعوت می كند؟! مگر قرار نیست شعیب بن صالح، فرمانده یا یكی از فرماندهان سپاه حضرت ولی عصر(عج) باشد بنابراین باید با «سفیانی» سر جنگ و ستیز داشته و او را یكی از اصلی ترین دشمنان حضرت بداند، پس چرا با این دشمن خونی حضرت صاحب الزمان- ارواحنا له الفداء- نرد دوستی می بازد و از وی به عنوان میهمان و برای حضور محترمانه در ایران اسلامی دعوت به عمل می آورد؟! با پوزش از برادر عزیزمان جناب آقای احمدی نژاد و صرفا از باب مزاح؛ باید گفت كه ظاهرا «سفیانی» سی دی یاد شده بیشتر از شعیب بن صالح مورد اشاره در همان سی دی، به روایاتی كه در سی دی آمده است اعتقاد دارد كه- به قول آقای احمدی نژاد- اولا؛ دعوت شعیب بن صالح را نمی پذیرد! و ثانیا؛ به وزیر خارجه و رئیس مجلس حكومت خود دستور می دهد كه علیه جمهوری اسلامی ایران و رئیس دولت آن موضع گرفته و بد و بیراه بگویند!!

6- تهیه كنندگان سی دی «ظهور نزدیك است» دست به اقداماتی زده اند كه نشان می دهد این فیلم را با اغراض خاص و آلوده ای تهیه كرده اند. از جمله
- و فقط یكی از آن نمونه ها- حذف بخشی از كلام رهبر معظم انقلاب است. آنها در سی دی مورد اشاره برای اثبات نظر خود از كلام حضرت آقا مایه گذاشته و به نقل از ایشان آورده اند؛ «من با اطمینان كامل می گویم تحقق وعده الهی در راه است» و حال آن كه رهبر معظم انقلاب بعد از اشاره به بیداری جهان اسلام می فرمایند؛
«من با اطمینان كامل می گویم این هنوز آغاز راه است و تحقق كامل وعده الهی یعنی پیروزی حق بر باطل و بازسازی امت اسلامی در راه است. نشانه این وعده تخلف ناپذیر در اولین و مهم ترین مرحله، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و بنای بلند آوازه نظام اسلامی بود. احساس هویت و تشخص در اقلیت های مسلمان در بیشتر كشورهای غربی همه و همه نشانه های آشكار پیروزی اسلام در هماورد با دشمنان یعنی در قرن 51 هجری است، ملت های مسلمان هنوز گردنه های دشواری پیش روی دارند».

همانگونه كه ملاحظه می كنید، تهیه كنندگان سی دی یاد شده، بخش هایی از كلام رهبر معظم انقلاب را حذف كرده اند تا بتوانند از بخش تحریف شده، برای اثبات منظور خود استفاده كنند. توجه كنید آقا تاكید می كنند كه «این هنوز آغاز راه است» و می فرمایند «ملت های مسلمان هنوز گردنه های دشواری پیش روی دارند»و این همه در همان پاراگراف از بیانات ایشان آمده است. اكنون باید گفت كه آیا می توان تحریف سخنان رهبر معظم انقلاب را- كه در همان سی دی از ایشان با عنوان «سید خراسانی» یاد شده است- اقدامی برخاسته از شوق ظهور و عشق به حضرت بقیه الله الاعظم(عج) دانست؟! و آیا نباید این اقدام و اقدامات مشابه دیگری از این دست را نشانه سوءنیت تهیه كنندگان و ترویج كنندگان سی دی «ظهور نزدیك است» تلقی كرد؟!
7- اشاره كردیم كه طی 23 سال گذشته، از برخی شخصیت ها به عنوان «شعیب بن صالح» یاد شده بود، از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی، سردار رحیم صفوی و... البته هیچیك از كسانی كه بر این باورها بودند مانند تهیه كنندگان سی دی «ظهور نزدیك است» برای اثبات نظر خود به تولید فیلم و توزیع گسترده آن در سطح كشور دست نزدند، بلكه تنها حدس و گمان خود را در محافل خصوصی مطرح می كردند و بدیهی است كه نمی توان انطباق دهی آنان را ناشی از سوءنیت دانست و اگر چنین بود و قصد و غرض خاصی را دنبال می كردند، به تهیه فیلم و آسمان ریسمان كردن های آنچنانی روی می آوردند.

و اما، به عنوان یك نمونه، فرض كنید آنهایی كه آیت الله هاشمی را با توجه به مواضع آن دوران ایشان، شعیب بن صالح می دانستند برای اثبات نظر خود فیلم و سی دی تهیه كرده و در سطح گسترده ای پخش می كردند و باز هم فرض كنید
- بر فرض محال- هیچكس هم به آن اعتراض نمی كرد. و نتیجه آن كه آیت الله هاشمی رفسنجانی در اذهان عمومی با عنوان شعیب بن صالح یعنی یكی از فرماندهان سپاه حضرت حجت- روحی له الفداء- تلقی می شد. خب! با این حساب می توانید حدس بزنید كه در جریان فتنه 88 چه اتفاقی می افتاد؟! آیا كسانی كه باور كرده بودند آقای رفسنجانی شعیب بن صالح است، نظر و دیدگاه
- متاسفانه غیرقابل قبول ایشان- را نظر و دیدگاه حضرت صاحب الزمان(عج) تلقی نمی كردند؟!... بگذریم كه... .

8- با توجه به هویت تهیه كنندگان و توزیع كنندگان سی دی «ظهور نزدیك است» كه شواهد و قرائن فراوانی از وابستگی آنها به «حلقه حاشیه ساز دولت» حكایت می كند و نیز، با توجه به نكته ای كه در بند 7 آمده است و سابقه شناخته شده ای كه حلقه یاد شده دارد، به نظر می رسد فیلم «ظهور نزدیك است» یك ترفند سیاسی است كه با هدف تبلیغات انتخاباتی برای یك جریان انحرافی تهیه و در سطح گسترده ای توزیع شده است. و تهیه كنندگان سی دی كه از بی اعتمادی مردم نسبت به خود باخبرند، قصد داشته اند با توزیع گسترده آن ابتدا آقای دكتر احمدی نژاد را در اذهان عمومی همان «شعیب بن صالح» معرفی كنند و بعددر دوران انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و یا... با استناد به این كه از افراد نزدیك به آقای احمدی نژاد و مورد وثوق و اطمینان ایشان هستند، لیست نامزدهای مورد قبول خود برای مجلس و یا نامزد ریاست جمهوری مورد نظر خود را، نامزد و نامزدهای مورد تایید حضرت بقیه الله الاعظم- ارواحنا له الفداء- جا بزنند!!
خوشبختانه دیروز حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی، نماینده مجلس شورای اسلامی از مخالفت آقای دكتر احمدی نژاد با معرفی ایشان به عنوان شعیب بن صالح خبر دادند كه از رئیس جمهور محترم جز این نیز انتظاری نمی رفت.

و بالاخره این كه، براساس آموزه های غیرقابل تردید و مستحكم اسلامی و مخصوصاً دستور صریح و مكتوب- توقیع شریف- حضرت صاحب الامر ارواحنا له الفداء، ورودیه آن حضرت در دوران غیبت كبری، ولی فقیه است و مردم ایران با لطف و عنایت خدای مهربان نشان داده اند كه در همه حال چشم دل و گوش جان به رهنمودهای آن بزرگوار دارند و همه جا از او به یك اشاره بوده است و از مردم به سر دویدن، از این روی مدعیان دروغین ارتباط با امام زمان(عج)، را به هیچ نمی انگارند. مردم مسلمان ایران و امروزه، همه ملت های مسلمان نه فقط به فراست و دیانت بلكه به تجربه نیز دریافته اند كه تنها در ركاب ولی فقیه از بد حادثه و ترفندهای شیطانی در امانند...

حسین شریعتمداری

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
\"دیده بان \"میكوشد تا در عرصه جنگ نرم،سربازی باشد برای دفاع از فرهنگ تشیع و آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه وسكویی باشد برای رسیدن به \"بصیرت\"كه مقام معظم رهبری بارها به داشتن آن تاكید كرده . آری رسالت دیده بان سنگین است!خداوند بنده را یاری کند که از عهده این مهم برآیم.
به یاد دیده بانی که گلوله قناسه به میان ابروانش راه یافت ودر راه انجام تکلیف فی سبیل الله شهید شد.
مدیر وب سایت : دیده بان
نویسندگان
آرشیو مطالب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات